Німеччина планує відтермінувати вступ України до НАТО: чого боїться Берлін

Німеччина боїться війни з РФ, а тому хоче відтермінувати вступ України до НАТО
Німеччина боїться війни з РФ, а тому хоче відтермінувати вступ України до НАТО. Фото: Depositphotos

На саміті НАТО, що відбудеться 11 липня, Німеччина буде наполягати на відтермінуванні вступу туди України, оскільки побоюється, що такий крок може призвести до війни Альянсу з Росією.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це пише Telegraph з посиланням на власні джерела.

Як повідомляє видання, Німеччина планує закликати членів НАТО на саміті у Вільнюсі зосередитися не на пропозиціях щодо членства України в Альянсі, а на певних гарантіях безпеки.

"Берлін стримано ставиться до перспективи запропонувати негайне членство.  Потрібен час для розробки гарантій, що по суті заблокує членство. Берлін не хоче, щоб Владімір Путін потенційно тестував статтю 5 НАТО", — зауважує співрозмовник видання.

Згідно статті 5 Північноатлантичного договору, якщо одна держава-член стає жертвою збройного нападу, всі інші держави-члени НАТО вважатимуть цей акт насильства збройним нападом на всі країни Альянсу і вдадуться до дій, які вважають за необхідне, щоб допомогти країні, яка зазнала нападу.

Напередодні про неможливість швидкого ухвалення України НАТО у розпал війни говорив в інтерв'ю CNN президент США Джо Байден.

Очільник Білого дому заявив, що членство в НАТО для України є передчасним. Американський президент підкреслив, що Альянс зможе розглянути питання вступу України тільки після закінчення війни з Росією.

Замість НАТО, каже Байден, США будуть готові надати Україні гарантії безпеки на кшталт Ізраїлю.

Вступ України до НАТО: яка процедура

У вересні 2022 року Україна подала заявку на вступ до НАТО за прискореною процедурою. Вступ України до НАТО уже офіційно підтримали 23 держави-члени Альянсу.

Для того, щоб стати членом Альянсу, Україні потрібно пройти кілька етапів: запрошення, схвалення, виконання вимог і реформування своїх збройних сил відповідно до стандартів НАТО, схвалення та ратифікація парламенти всіх  країн-членів НАТО, а потім – сам вступ.

Наразі, після цьогорічного вступу до НАТО Фінляндії, членами Альянсу є 31 країна. Наразі Швеція може стати 32-членом військово-політичного блоку. Але поки  Туреччина досі не ратифікувала вступ Швеції до НАТО.

Що очікує Україна від саміту НАТО у Вільнюсі

11-12 липня відбудеться саміт країн НАТО у Вільнюсі. На ньому Україна очікує конкретних рішень щодо свого шляху до вступу в Альянс. Президент Володимир Зеленський говорив, що Альянсу слід ухвалити амбітні рішення щодо відносин із Україною. Зеленський вважає, що наразі є всі підстави для політичного запрошення України в НАТО. 

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підкреслював, що рішення, які буде ухвалено на саміті НАТО у Вільнюсі, наблизять Україну до Альянсу

Що стосується того, чи відвідає президент України Володимир Зеленський саміт НАТО у Вільнюсі, то в ОП повідомили, що дане рішення остаточно ще не ухвалене.

Джерело фото: ua.depositphotos.com