- Тип
- Важливо Важливо
- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
РФ не готує наступ на Україну, на провокації з дружньої нам Білорусі також не чекаємо — Резніков
Україна не фіксує підготовку Росією ударних угруповань для військового наступу на підконтрольні Україні території ні з боку Криму, ні з інших сторін, так само як і не чекає на провокації проти себе в ході російсько-білоруських військових навчань "Союзна рішучість-2022". Про це заявив на брифінгу міністр оборони Олексій Резніков.
"На сьогодні в Криму триває мілітаризація, використовується тимчасово окупована територія півострова як полігон. Ми спостерігаємо і навчання, і накопичення зброї, і відведення та заведення підрозділів ЗС РФ. Але на сьогоднішній день формування ударних угруповань не зафіксовано, з точки зору підготовки наступу воно не відбувається", — зазначив він.
За словами міністра, загалом на кордонах з Росією порівняно з 28 січня, коли він виступав у Верховній Раді, істотних змін не відбулося, так само як і не відбувається формування ударних угруповань і на кордоні з Білоруссю.
Резніков наголосив, що українська розвідка уважно спостерігає за переміщенням сил РФ і порівнює їх шляхом обміну даними з розвідками країн-партнерів України, і "ймовірність значної ескалації на сьогоднішній день розглядається як низька".
За інформацією Міноборони, російські підрозділи налічують близько 115 тисяч людей наземного контингенту, враховуючи розміщені на території Білорусі, окупованій частині Донбасу та в Криму.
Чиновник також додав, що зараз шість десантних кораблів Північного та Балтійського флотів РФ передислокуються Середземним морем у сирійський порт Тартус. При цьому він не виключив, що в майбутньому вони можуть бути спрямовані у Чорне море.
Говорячи про російсько-білоруські навчання, що розпочинаються в Білорусі, Резніков зазначив, що очікується участь у них кількох тисяч людей, переважно зі Східного та Центрального військових округів, сили яких сьогодні перекидаються на захід.
Проте українські силовики – Збройні сили, прикордонники, Нацгвардія, поліція та Служба безпеки України, за його словами, до розвитку ситуації готові. Водночас Резніков заявив про "дружність" Білорусі для України та відсутність причин для військових провокацій з її території.
"Ми спостерігаємо [за ситуацією] у всіх п'яти областях, що межують із дружньою нам Республікою Білорусь. Відповідно, ми адаптовані до зміни ситуації. Хочу підкреслити, особливо звертаючись до наших білоруських друзів: ми точно не плануємо здійснювати провокації щодо Білорусі та не очікуємо на провокації з їхнього боку, оскільки вважаємо, що між нами немає жодних підстав для ворожнечі та недружнього непорозуміння. Ми б хотіли, щоб у Мінську нас почули", — заявив міністр.
Він також висловив сподівання, що перебування російських військ у Білорусі матиме тимчасовий характер і після закінчення навчань вони вийдуть з її території, "оскільки це на користь незалежності самої Білорусі".
Нагадаємо також, що напередодні було оголошено, що керівництво США вирішило більше не використовувати слово "неминуча" для характеристики можливого вторгнення Росії в Україну.
При цьому реакція України на заяви західних ЗМІ і лідерів США, Євросоюзу і НАТО, що тривають уже три місяці, про масштабне нарощування військ РФ поблизу кордонів України і підготовку до масштабного вторгнення останнім часом все більше зводиться до фактичного заперечення таких намірів РФ, у тому числі на рівні президента.
Більше того, з цією метою Володимир Зеленський 28 січня навіть провів на прес-конференцію для іноземних ЗМІ, де, незважаючи на колишні суперечливі заяви, вже прямо звинуватив США у нагнітанні ситуації, яке дуже негативно позначається на українській економіці.
Варто також зазначити, що раніше і Зеленський, і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба висловлювали серйозні побоювання щодо можливості військового вторгнення з боку Білорусі, причому українська сторона в попередні місяці почала зміцнювати цей кордон, проводячи навчання силових структур у цій місцевості.